KEMET C192C152F1G5CA
Part No.:
C192C152F1G5CA
Datasheet:
FullcoresC192C152F1G5CA.pdf
Series:
LDD Comm C0G
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)