KEMET C192C102F2G5CA
Part No.:
C192C102F2G5CA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresC192C102F2G5CA.pdf
Description:
CAP CER AXL
Manufacturer:
KEMET
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)