KEMET C1825X684J5RACTU
Part No.:
C1825X684J5RACTU
Datasheet:
FullcoresC1825X684J5RACTU.pdf
Description:
CAP CER 1825 FT
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)