KEMET C1825C103FBGACAUTO
Part No.:
C1825C103FBGACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresC1825C103FBGACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1825
Manufacturer:
KEMET
Series:
SMD Auto C0G HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)