KEMET C1812X473JAGAC
Part No.:
C1812X473JAGAC
Datasheet:
FullcoresC1812X473JAGAC.pdf
Description:
.047UF 250V
Series:
SMD Comm C0G Flex
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)