KEMET C1812X224F3JAC7800
Part No.:
C1812X224F3JAC7800
Datasheet:
FullcoresC1812X224F3JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V U2J 1812
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)