KEMET C1812X223F8JACAUTO
Part No.:
C1812X223F8JACAUTO
Datasheet:
FullcoresC1812X223F8JACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 10V U2J 1812
Series:
SMD Auto U2J Flex
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)