KEMET C1812X104J2GACAUTO
Part No.:
C1812X104J2GACAUTO
Datasheet:
FullcoresC1812X104J2GACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1812 FT
Series:
SMD Auto C0G Flex
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)