KEMET C1812X103F3JAC7800
Part No.:
C1812X103F3JAC7800
Datasheet:
FullcoresC1812X103F3JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V U2J 1812
Series:
SMD Comm U2J Flex
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)