KEMET C1206T751F3GALTU
Part No.:
C1206T751F3GALTU
Datasheet:
FullcoresC1206T751F3GALTU.pdf
Description:
CAP CER 1206 COTS
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
750 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)