KEMET C1206C912F5GACTU
Part No.:
C1206C912F5GACTU
Datasheet:
FullcoresC1206C912F5GACTU.pdf
Description:
CAP CER 9100PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)