KEMET C1206C223F1GACTU
Part No.:
C1206C223F1GACTU
Datasheet:
FullcoresC1206C223F1GACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V C0GNP0 1206
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)