KEMET C1206C153F1GACAUTO
Part No.:
C1206C153F1GACAUTO
Datasheet:
FullcoresC1206C153F1GACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1206
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)