Assmann WSW Components A-TB500-TJ16D
Part No.:
A-TB500-TJ16D
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Termination Style:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C