Vishay Cera-Mite 564RX5SAA602EV552M
Part No.:
564RX5SAA602EV552M
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 5500PF 6KV X5S RADIAL
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
Series:
Cera-Mite 564R
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
5500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
X5S
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C