Knowles Syfer 2225Y6300472KXT
Part No.:
2225Y6300472KXT
Datasheet:
Fullcores2225Y6300472KXT.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 630V X7R 2225
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)