Knowles Syfer 2225Y5000474MXT
Part No.:
2225Y5000474MXT
Datasheet:
Fullcores2225Y5000474MXT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 500V X7R 2225
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)