Knowles Syfer 2225Y5000103JCT
Part No.:
2225Y5000103JCT
Datasheet:
Fullcores2225Y5000103JCT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 500V C0G 2225
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)