Knowles Syfer 2225J2K00333MXT
Part No.:
2225J2K00333MXT
Datasheet:
Fullcores2225J2K00333MXT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 2KV X7R 2225
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)