Knowles Syfer 2225J2K00271KCT
Part No.:
2225J2K00271KCT
Datasheet:
Fullcores2225J2K00271KCT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 2KV C0G/NP0 2225
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)