Knowles Syfer 2225J1K50331KCT
Part No.:
2225J1K50331KCT
Datasheet:
Fullcores2225J1K50331KCT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 1.5KV C0G/NP0 2225
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)