Knowles Syfer 2220YA300333KJTU3X
Part No.:
2220YA300333KJTU3X
Datasheet:
Fullcores2220YA300333KJTU3X.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 305VAC X7R 2220
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
305VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)