Knowles Syfer 2220YA300123MSTU3X
Part No.:
2220YA300123MSTU3X
Datasheet:
Fullcores2220YA300123MSTU3X.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 305VAC X7R 2220
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
305VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)