Knowles Syfer 2220YA250681MXTB16
Part No.:
2220YA250681MXTB16
Datasheet:
Fullcores2220YA250681MXTB16.pdf
Description:
CAP CER 680PF 250V X7R 2220
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)