Knowles Syfer 2220YA250472JJTSYX
Part No.:
2220YA250472JJTSYX
Datasheet:
Fullcores2220YA250472JJTSYX.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 2220
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)