Knowles Syfer 2220Y6300391GCT
Part No.:
2220Y6300391GCT
Datasheet:
Fullcores2220Y6300391GCT.pdf
Description:
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2220
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)