Knowles Syfer 2220Y5K00471MXT
Part No.:
2220Y5K00471MXT
Datasheet:
Fullcores2220Y5K00471MXT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 5KV X7R 2220
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)