Knowles Syfer 2220Y2K00470GCT
Part No.:
2220Y2K00470GCT
Datasheet:
Fullcores2220Y2K00470GCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 2220
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)