Knowles Syfer 2220Y1K50470GCT
Part No.:
2220Y1K50470GCT
Datasheet:
Fullcores2220Y1K50470GCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)