Knowles Syfer 2220Y1K20680GCT
Part No.:
2220Y1K20680GCT
Datasheet:
Fullcores2220Y1K20680GCT.pdf
Description:
CAP CER 68PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)