Knowles Syfer 2220Y1K20473JXT
Part No.:
2220Y1K20473JXT
Datasheet:
Fullcores2220Y1K20473JXT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 1.2KV X7R 2220
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)