Knowles Syfer 2220Y0500473JCT
Part No.:
2220Y0500473JCT
Datasheet:
Fullcores2220Y0500473JCT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 2220
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)