Knowles Syfer 2220Y0500155KST
Part No.:
2220Y0500155KST
Datasheet:
Fullcores2220Y0500155KST.pdf
Description:
CAP CER AUTOMOTIVE
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)