Knowles Syfer 2220Y0250150JFT
Part No.:
2220Y0250150JFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores2220Y0250150JFT.pdf
Description:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)