Knowles Syfer 2220Y0250123KDT
Part No.:
2220Y0250123KDT
Datasheet:
Fullcores2220Y0250123KDT.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 25V X7R 2220
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)