Knowles Syfer 2220Y0160180KCT
Part No.:
2220Y0160180KCT
Datasheet:
Fullcores2220Y0160180KCT.pdf
Description:
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 2220
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)