Knowles Syfer 2220JA300153JJTU3X
Part No.:
2220JA300153JJTU3X
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores2220JA300153JJTU3X.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 305VAC X7R 2220
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
305VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)