Knowles Syfer 2220JA300123JJTU3X
Part No.:
2220JA300123JJTU3X
Datasheet:
Fullcores2220JA300123JJTU3X.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 305VAC X7R 2220
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
305VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
Applications:
Safety
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)