Knowles Syfer 2220JA250562JJTUYX
Part No.:
2220JA250562JJTUYX
Datasheet:
Fullcores2220JA250562JJTUYX.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 250VAC X7R 2220
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
Applications:
Safety
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)