Knowles Syfer 2220J6K00681KXT
Part No.:
2220J6K00681KXT
Datasheet:
Fullcores2220J6K00681KXT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 6KV X7R 2220
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)