Knowles Syfer 2220J5000822MDT
Part No.:
2220J5000822MDT
Datasheet:
Fullcores2220J5000822MDT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 500V X7R 2220
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)