Knowles Syfer 2220J3K00821KXT
Part No.:
2220J3K00821KXT
Datasheet:
Fullcores2220J3K00821KXT.pdf
Description:
CAP CER 820PF 3KV X7R 2220
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)