Knowles Syfer 2220J2K00472JKT
Part No.:
2220J2K00472JKT
Datasheet:
Fullcores2220J2K00472JKT.pdf
Description:
CAP CER AUTOMOTIVE
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)