Knowles Syfer 2220J1K50153MXT
Part No.:
2220J1K50153MXT
Datasheet:
Fullcores2220J1K50153MXT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 2220
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)