Knowles Syfer 2220J0160470GCT
Part No.:
2220J0160470GCT
Datasheet:
Fullcores2220J0160470GCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 2220
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)