Knowles Syfer 2220J0160272KFT
Part No.:
2220J0160272KFT
Datasheet:
Fullcores2220J0160272KFT.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2220
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)