Knowles Syfer 2215YA250682JJTUYX
Part No.:
2215YA250682JJTUYX
Datasheet:
Fullcores2215YA250682JJTUYX.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 250VAC X7R 2215
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm)