Knowles Syfer 2215YA250682JJTSYX
Part No.:
2215YA250682JJTSYX
Datasheet:
Fullcores2215YA250682JJTSYX.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 250VAC X7R 2215
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm)