Knowles Syfer 2215YA250472JSTUYX
Part No.:
2215YA250472JSTUYX
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores2215YA250472JSTUYX.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 2215
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2215 (5738 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm)