Knowles Syfer 2211YA250561GGTSYX
Part No.:
2211YA250561GGTSYX
Datasheet:
Fullcores2211YA250561GGTSYX.pdf
Description:
CAP CER 560PF 250VAC C0GNP0 2211
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)